Akademie Tradiční Tibetské Medicíny

Akademie Tradiční Tibetské Medicíny

Jste zde: Domů   Kalendář akcí   6. Mezinárodní kongres Sowa rigpa. Vivere Sowa Rigpa!

6. Mezinárodní kongres Sowa rigpa. Vivere Sowa Rigpa!

20. - 22.4. 2018

6. ročník Mezinárodní konference sowa rigpy

20.–22. dubna 2018, Pisa, Itálie
Včasná registrace prodloužena do 15. února!

Oznámený program pro 6. kongres Itálie 2018:

11.-17. dubna 2018: Retrít atijógy s Dr. Nidou Chenagtsangem

19. dubna 2018: Otvírací ceremoniál s koncertem Drukmo Gyal

20.-22. dubna 2018: 6. Mezinárodní kongres sowa rigpy, Pisa

25.-29. dubna 2018: Program následující po kongresu: učení v Pomaia (25. dubna: instruktorský kurs nedžangu, 26. dubna: J. N. odkaz na rituál obnovy energie la, 27.-28. dubna: J.N. odkaz na jógu jasného světla, 29. dubna: J. N. odkaz phowy).

Slavnostní zahájení kongresu proběhne 19. dubna 2018 koncertem Drukmo Gyal. Tentokrát v nádherném italském městě Pisa! Kongres bude doprovázen doplňkovým programem před zahájením samotného kongresu i po jeho oficiálním zakončení.
Na programu kongresu je obsáhlý seznam přednášek, transkulturní spolupráce v praxi Vivere Sowa Rigpa, informační a výstavní stánky, praktické workshopy a přednášky, případové studie (case reports), ošetřování kloubů, umění a kultura, zábava a dolce vita.

 

Mezinárodní kongresový tým SKI vás všechny vřele zve k účasti: výzvou letošního setkání je živý a inspirativní proces, v němž budeme sdílet své znalosti. Již po šesté se lidé z více jak 40 různých zemí radostně a otevřeně setkají, aby oslavili bohatý a tvůrčí svět sowa rigpy.

„Sowa rigpa – věda o zdraví a štěstí: „Sowa rigpa vznikala před tisíciletími na vysoké náhorní plošině Tibetu. Později se rozšířila a rozvíjela i v sousedních zemích: v severní Indii, Ladaku a Nepálu, kde je známá jako „amči medicína”. V Bhútánu je sowa rigpa označována jako domorodá nebo buddhistická medicína, v Mongolsku jako tradiční mongolská medicína a v Tibetu jako tradiční tibetská medicína. Sowa rigpa je věda o léčení, překračuje nacionalismus, politiku nebo kulturní hranice. Proto bych chtěl nazvat systém sowa rigpy označovat jako vědu o zdraví a štěstí.” (Dr. Nida Chenagtsang, veřejná přednáška, 10. listopadu 2018)

Sowa rigpa svou srozumitelnou a časem prověřenou moudrostí spojuje a pomáhá růst celosvětovému zájmu o její léčebné možnosti a dosažitelné informace, které jsou v souladu nejen s původním tibetským učením, ale také s mezinárodními vědeckými standardy.

Všichni přednášející jsou vysoce kvalifikovanými žáky a členy SKI jak z Itálie, tak z celého světa. Pro konkrétní témata byli přímo vybráni ředitelem SKI, Dr. Nidou Chenagtsangem.

 


Kurzy v zahraničí

© 2018 Akademie Tradiční Tibetské Medicíny