Akademie Tradiční Tibetské Medicíny

Akademie Tradiční Tibetské Medicíny

Jste zde: Domů   Kalendář akcí   Workshop praxe kusali (Khordong)

Workshop praxe kusali (Khordong)

22. - 24.9. 2017

V polském Khordongu, kousek od českých hranic u Náchoda se bude konat workshop praxe Kusali – uvolňování strachu skrze nepodmíněnou lásku –  s tibetskou lékařkou Tenzin Jangdön.

Kurz bude začínat v pátek 22. záčí v 19 h úvodní přednáškou. Konec je naplánován na neděli 24. září kolem 16. hodiny.

Kusali

Uvolňování strachu skrze nepodmíněnou lásku

Kusali je krátká a účinná praxe, která uzdravuje nemocné lidi i životní prostředí. Slovo kusali pochází ze sanskrtu a znamená žebrák. Hlavním smyslem této praxe je „odetnout” (tib. čöd) své ego a koncepty dualistické mysli. Praxe spočívá ve vizualizaci darování vlastního těla za účelem hromadění zásluh a moudrosti. Přináší úlevu jak od duševního utrpení, které je spojeno zejména se strachem a připoutaností, tak od některých fyzických nemocí.

Tato tradice praxe čöd (kusali) patří do linie Juthok ňingtig a pochází od Juthoka Jönten Gonpa ze 12. století. J. S. 5. Dalajlama a Džamgon Kongtrul Jönten Gjatso tuto léčebnou praxi dále rozšířili.

Dvoudenní workshop kusali je otevřen všem zájemcům.

Bude potřeba damaru (tibetský bubínek) a zvonek. V připadě zájmu o damaru či zvonek, budou v omezeném počtu k zakoupení na místě, prosíme nahlaste zájem na: marian.majchrzycki@gmail.com.

 

Prosíme o vyplnění REGISTRAČNÍHO FORMULÁŘE – link ZDE

 

Ceny:

– Workshop: 2 700,- Kč (100 €)

Platba předem na účet číslo:  2900365186/2010, do poznámky uveďte, prosím: Jméno, Příjmení, Kusali

-Ubytování: 25-35 PLN / za noc, 150-220 CZK, 6-8 EUR, (dormitory/2-3 lůžkový pokoj)

– Celodenní vegetariánská strava: 45 PLN / na den, cca 280 CZK, 11 EUR

Ubytování a stravu si prosím registrujte sami přímo na email Khordognu: info@khordong.pl, platba na místě.

 

Storno podmínky: V případě odstoupení od rezervace kurzu do dvou týdnů před kurzem vracíme 50% z výše kurzovného, později jen 20%.

 

Dr. Tenzin Jangdön

Tenzin Yangdonv roce 1992 ukončila studia na  Tibetské lékařské škole Men Tsee Khang, v Dharamsale v Indii. Po mnoho let pak Dr. Jangdön pracovala pod vedením doktora Kunga Gjurme Ngarongšy (osobní lékař Jeho svátosti Dalajlamy). V současné době cestuje po Spojených státech a Evropě, ošetřuje pacienty, vyučuje tibetské umění léčit a přednáší. Svou praxi tibetské celostní medicíny a léčby bylinami provádí zejména v San Francisku, USA. Dále je také držitelkou certifikátu akupresurního ošetření z amerického Institutu pro akupresuru (Acupressure Institute America) a zkušenou bylinářkou.

Dr. Jangdon praktikuje léčebnou tradici Juthok ňingtig více než 20 let. Praxe šidže čöd Phadampy a Mačig Labdron studovala u lamy Wangdu Rinpočeho, jogína Kunsang Thongdrol Dordžeho a laminí Pemy Dordže od roku 2008. V Sorig Khang International (IATTM) působí jako terapeutka a učitelka. V Kalifornii je také známá coby zkušená léčitelka zvukem.

 


Kurzy v zahraničí

© 2017 Akademie Tradiční Tibetské Medicíny