Akademie Tradiční Tibetské Medicíny

Akademie Tradiční Tibetské Medicíny

Jste zde: Domů   Blog

Blog

7.3. 2017JARO A TTM – Vnější terapie a životní styl

JARO A TTM Vnější terapie a životní styl Tradiční tibetská medicína (TTM) doporučuje na jaře mimo jiné peeling cizrnovou moukou. S tím, jak stoupá venkovní teplota, začne se v těle projevovat studená energie beken, která se během zimy v těle nahromadila. Vnější terapie peelingu, zvaná tibetsky „či“, pomáhá tento přebytek odstraňovat. „Či” je možno považovat […] Číst dále »


23.8. 2016Strava a životní styl – léto

S vrcholícím létem a s ním spjatými vnějšími podmínkami vám přinášíme doporučení, jak si udržet rovhováhu v těle, energiích, a tím i v mysli. Dle tradiční tibetské medicíny je alfou a omegou dobrého zdraví trávicí oheň. Vysoké vnější teploty způsobují rozptýlení zažívacího ohně, který bychom dále neměli narušovat konzumací studených nápojů a pokrmů. Sezónní lokální ovoce […] Číst dále »


21.3. 2016Stravou ke zdraví – jaro

ginger-1191927_1920

Blíží se jaro! Z pohledu sowa rigpy se nyní začíná manifestovat v zimě nahromaděný beken (hlen) a aktivují se játra. Z toho důvodu se můžeme cítit unavení, ospalí a jsme častěji náchylní k nachlazení. Tibetská medicína doporučuje žít v harmonii s přírodou, takže i náš jarní jídelníček by měl být v souladu s tím, co nám příroda nabízí. Pro udržení rovnováhy […] Číst dále »


1.11. 2015Křest Tibetské knihy zdraví

K˝est TibetskÇ knihy zdrav° 026

Dne 9.10.2015 jsme v Maitrei slavnostně pokřtily Tibetskou knihu zdraví. Ať její obsah přinese užitek a zdraví bezpočet bytostem! Pro Váš užitek k dostání u nás v Akademii TTM, v Maitrei, na pultech knihkupců. Číst dále »


1.9. 2015Tibetská kniha zdraví už v září v češtině

tibetska-kniha-zdravi-final-nahled

Kniha Dr. Nidy Chenagtsanga – “Tibetská kniha zdraví” v češtině již brzy! V září 2015 vydává nakladatelství Maitrea. Systémy celostní medicíny si pomalu hledají své příznivce i u nás na Západě. Jedním z nejstarších východních systémů léčení je tibetská medicína, jejimž nadšeným propagátorem a učitelem je Dr. Nida Chenagtsang. Jeho kniha “Tibetská kniha zdraví” představuje souhrný […] Číst dále »


21.7. 2015Regenerační odosobnění čulen Karlovy Vary červenec 2015

IMG_1926

Číst dále »


Workshopy tibetské léčebné jógy nedžang 2015

DSC05950

Číst dále »


15.6. 2013Dr. Nida Chenagtsang poprvé v Praze – týden tradiční tibetské medicíny

Dr. Nida Chenagtsang poprvé v Praze

Dr. Nida Chenagtsang, výjimečný tibetský doktor a učitel, který popularizuje tibetskou medicínu po celém světě, zavítá v říjnu tohoto roku poprvé do České republiky. V průběhu pěti nabitých dnů od 12. do 16.10.2013 povede Dr. Nida v Praze Kurz léčení mantrami a Kurz analýzy snů. Na prvním kurzu předá odkaz na více než 100 léčivých manter, […] Číst dále »


© 2017 Akademie Tradiční Tibetské Medicíny