Akademie tradiční tibetské medicíny

Akademie tradiční tibetské medicíny

Jste zde: Domů   Kurzy   Léčebná jóga nedžang

Léčebná jóga nedžang

Tibetská jóga zahrnuje cvičení, která se po staletí používala k udržení dobrého zdraví a vnitřní energetické rovnováhy.  Jedna z částí přípravné části trulkhoru, tibetské jógy,  se nazývá nedžang. Ne doslova znamena sídlo, džang – očisťovat. Přesněji řečeno se tedy jedná spíše o přípravnou léčebnou část, která je velmi vhodná k očištění organizmu pro všechny bez rozdílu.

Nedžang je soubor 24 speciálních cvičení, který doporučují tibetští lékaři svým pacientům při léčbě a prevenci jednotlivých nemocí. Cílem je očištění určitých míst v těle, ve kterých sídlí energie. Tohoto rysu se využívá zvláště při léčení. Vyrovnané vnitřní energie, otevřené kanály a uvolněná mysl jsou cílem každého z nás.

Zatímco většina odkazů tibetské jógy je držena v tajnosti, tuto část zvanou nedžang z tradice Kálačakry může využít opravdu každý.

Akademie TTM pořadá pravidelné workshopy, na kterých se můžete tyto speciální cviky naučit. Pro nejbližší kurz, prosím, nahlédněte do kalendáře akcí. Již se cvičí i v některých regionech!

 


© 2024 Akademie tradiční tibetské medicíny
X