Akademie tradiční tibetské medicíny

Akademie tradiční tibetské medicíny

Jste zde: Domů   Kurzy   Masáže a vnější terapie kunye

Masáže a vnější terapie kunye

Úvod

Tradiční tibetská masáž kunye byla zkomponována asi před 3900 lety a stala se nedílnou součástí lékařské tradice Tibetu. Staří Tibeťané široce užívali metody Kunye jak pro diagnózu tak pro samotnou léčbu pomocí speciálně nasycených olejů nebo na másle založených substancí. Při léčbě se často používaly větve stromů, tyče a kameny pro vyvíjení tlaku na různých částech a bodech těla. Tyto metody uzdravovaly a vracely pocit dobrého rozpoložení.

 

Masáž se skládá ze tří části:

„Ku” znamená aplikovat, nebo namazat tělo speciálně připravenými léčivými oleji

Nye” je použití samotné masáže, která zahrnuje několik různých masážních technik svalů, šlach, bodů a energetických kanálů a také mobilizační techniky kloubů

Či” je poslední částí terapie kunye, během které se z těla odstraní oleje pomocí prášku z ječmene nebo cizrny (peeling).

 

Tradiční tibetská medicína zahrnuje čtyři hlavní kategorie léčby:

1) léčivá strava

2) změna životního stylu

3) farmakoterapie

4) vnější terapie

Masáž kunye patří do čtvrté kategorie léčení spolu s terapiemi jako moxa, baňky, jukčo, balneoterapie a léčivé obklady. Tyto terapie se používají k obnovení rovnováhy v těle.

Regenerační a posilující účinky masáže kunye jsou popsány v mnoha zdrojích tibetské medicíny. Díky této terapii se mimo jiné odstraňují toxiny nahromaděné v těle a posiluje životní energie, dochází k úlevě od různých druhů bolestí a nemocí, eliminují se nervové a psychické poruchy, jako je nespavost, deprese a nervozita.


Informace o kurzech


© 2024 Akademie tradiční tibetské medicíny
X