Akademie tradiční tibetské medicíny

Akademie tradiční tibetské medicíny

Jste zde: Domů   Kurzy   Léčení mantrami

Léčení mantrami

Úvod

Tibetský způsob léčení mantrami je starověkou léčebnou metodou, která z velké části vychází z tradice ngakpů (laičtí praktikující, jogíni). Dr. Nida Chenagtsang je  bezprostředním držitelem jejího odkazu.

V tradiční tibetské medicíně se předpokládá, že kořenem každé nemoci jsou určité problémy s jemnými energiemi. Léčení mantrami využívá zvukovou energii jako zdravotní metodu, která zasahuje samotné příčiny onemocnění. Tato technika využívá starověké mantry, které zachycují podstatu zvuku pomocí slov ze sanskrtu či tibetštiny.

Léčbu mantrami lze použit jak pro zlepšení kvality života tak pro léčení. Mantry jsou účinné, snadno použitelné a dostupné každému bez ohledu na věk, pohlaví, kulturní a duchovní příslušnost.

 

Informace o kurzech

Kurzy léčení mantrami jsou rozděleny do 2-3 denních modulů, které poskytují teoretické a praktické znalosti. Každá vyšší úroveň integruje znalosti a dovednosti získané v předchozích setkáních s cílem zvýšit znalosti a zlepšit praxi v léčení mantrami.

Kurz 1. úrovně léčení mantrami

Úvodní kurz tradičního léčení mantrami. Tento kurz je zaměřen především na praxi manter a zahrnuje jedno noční sezení, které umožňuje využít energii západu slunce pro terapeutické účely.

Témata:

  • geneze tibetského léčení mantrami
  • základy tradiční tibetské medicíny, teorie vzájemné závislosti všech jevů a teorie pěti elementů
  • vysvětlení fungování manter
  • mantry pro léčbu specifických onemocnění
  • odkaz léčivých manter

Kurz 2. úrovně léčení mantrami

Tento třídenní kurz prohlubuje znalosti získané na prvním úrovni léčení mantrami a vede k lepšímu pochopení terapeutického použití manter. Jeho součásti jsou také vysvětlení k používání amuletů pro osobní ochranu i léčení chorob.

Kurz 3. úrovně léčení mantrami

Dvoudenní kurz určený těm, kdo chtějí pokračovat a prohlubovat svou praxi léčení mantrami. Účast na 3. úrovni vyžaduje úspěšné absolvování léčebných postupů první a druhé úrovně.

 

Termíny nejbližších kurzů zde


© 2024 Akademie tradiční tibetské medicíny
X