Akademie tradiční tibetské medicíny

Akademie tradiční tibetské medicíny

Jste zde: Domů   O Akademii TTM   Naši učitelé

Naši učitelé

Dr. Nida Chenagtsang

Vedoucí lékař a zakladatel IATTM/SKI

 

Dr. Nida Chenagtsang se narodil v tibetské provincii Amdo. Po dokončení praxe v nemocnici Mahlo získal stipendium na univerzitě tibetské medicíny ve Lhase. V roce 1996 dokončil studia a praxi v nemocnicích tradiční tibetské medicíny ve Lhoka a ve Lhase. Dr. Nida publikoval mnoho článků a knih o tradiční tibetské medicíně a obnovil používání mnoha vnějších terapií. Je držitelem duchovního odkazu tradiční tibetské medicíny Jutok ňingtig.

 

V roce 2006 založil Dr. Nida Mezinárodní akademii tradiční tibetské medicíny (IATTM), nyni Sorig Khang International (SKI) v rámci které učí po celém světě různé aspekty tradiční tibetské medicíny. Jeho přednášky jsou velmi populární v mnoha evropských zemích, v Rusku, USA, Austrálii i Asii. Hovoří plynně anglicky a je skvělým učitelem  schopným předávat své znalosti a zkušenosti lidem z celého světa.

 

 

Dr. Machig

Senior doctor and lecturer on Tibetan Medicine

WechatIMG2

 

Dr. Mačig je senior lékařem a profesorem působícím v Amdu v severovýchodním Tibetu. Svá studia tradiční tibetské medicíny započal v roce 1983 pod vedením Dr. Džigmeho, poté v roce 1989 odešel studovat na Lékařskou univerzitu ve Lhase. Po dokončení pětiletého výcviku na této lékařské fakultě se Dr. Mačig vrátil do Amda, aby zde pracoval jako lékař v nemocnici Malho.

Více jak 30 let praktikuje a vyučuje tibetskou medicínu. Jeho lékařská linie je svázána s lékařskou školou v Čagpori, která zahrnuje historické tradice Zur a Džang, přičemž důraz je kladen na tradici Zur. Jeho lékařkou specializací jsou léčba revmatismu a artritických stavů.

 

Dr. Alexander Arbuzov

Mezinárodní lektor a lékař TTM

Sasha Arbuzov

Dr. Alexander Arbuzov se narodil v roce 1964 v St. Petersburgu (Rusko). V roce 1988 se po absolvování Medicínské akademie I. I. Mechnikova stal praktickým lékařem. Tibetskou medicínu začal studovat počátkem 90. let v Burjatsku a Vladivostoku od místních amči, od roku 2004 je studentem Dr. Nidy Chenagtsanga. Studoval rovněž u profesora Gomjo Wangdua a u lamy Lobsang Darjiho.

Od roku 1993 vede Dr. Arbuzov sám kurzy TTM v mnoha evropských zemích. Je asistujícím učitelem v Mezinárodní akademii tradiční tibetské medicíny a hlavním redaktorem projektu “Drangsong Group” (projekt IATTM zasvěcený překladům klasických textů TTM do moderních jazyků).

 

Dr. Anastazja Holečko

Lektorka a lékařka TTM

MUDr. Anastazja Holečko, původem z Petrohradu, žije v současné době v Praze. Po ukončení studia medicíny v Polsku na Univerzitě v Lodži pracovala v roce 2008 v pražské nemocnici Motol. Již během studia lékařské fakulty se stala jednou z prvních západních žáků Dr. Nidy Chenagtsanga. Jako stážistka pracovala v tibetských nemocnicích Men tsee khang v Dharamsale (Indie) a v Xinningu (Amdo, Tibet). Od roku 2007 je Anastazja šéfredaktorkou mezinárodního časopisu o tibetské medicíně The Journal of Traditional Tibetan Medicine.

V současnosti je lékařkou a lektorkou tibetské medicíny, vede pobočky Mezinárodní akademie tradiční tibetské medicíny v ČR a v Polsku. Unikátní kombinace znalostí holistického přístupu tibetské medicíny a moderní lékařské vědy jsou základem, na kterém Anastazja staví při svých přednáškách i ve své lékařské praxi.

 

 

Donla Tsering

Mezinárodní lektorka masáží kunye

 

Donla Tsering se narodila v tibetské rodině v Indii. Jako dítě byla svěřena do péče gešeho Ngawang Dakpy, slavného učence a tibetského astrologa. Po ukončení střední školy v Dillí, odjela do Itálie, kde se stala žákyní a partnerkou Dr. Nidy Chenagtsanga. Nyní je vyhledávanou odbornicí na masáž kunye a na léčbu mantrami. Je první tibetskou ženou, která má oprávnění pro vyučování kunye. Zná pět jazyků, přeložila mnoho buddhistických textů do italštiny a angličtiny. Donla bydlí v Římě, kde pracuje jako terapeutka kunye v The Ku Nye Company. Vede kurzy v mnoha evropských zemích.

 

 

Vlasta Hodanová

lektorka tibetské jogy nedžangVlasta 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dr Tenzin Yangdon

Tibetan Doctor, Sound Healer, Retreat Guide

unnamed-9

V roce 1992 ukončila studia na  Tibetské lékařské škole Men Tsee Khang, v Dharamsale v Indii. Po mnoho let pak Dr. Jangdön pracovala pod vedením doktora Kunga Gjurme Ngarongšy (osobní lékař Jeho svátosti Dalajlamy). V současné době cestuje po Spojených státech a Evropě, ošetřuje pacienty, vyučuje tibetské umění léčit a přednáší. Svou praxi tibetské celostní medicíny a léčby bylinami provádí zejména v San Francisku, USA. Dále je také držitelkou certifikátu akupresurního ošetření z amerického Institutu pro akupresuru (Acupressure Institute America) a zkušenou bylinářkou.

Dr. Jangdon praktikuje léčebnou tradici Juthok ňingtig více než 20 let. Praxe šidže čöd Phadampy a Mačig Labdron studovala u lamy Wangdu Rinpočeho, jogína Kunsang Thongdrol Dordžeho a laminí Pemy Dordže od roku 2008. V Sorig Khang International (IATTM) působí jako terapeutka a učitelka. V Kalifornii je také známá coby zkušená léčitelka zvukem.


© 2024 Akademie tradiční tibetské medicíny
X