Akademie tradiční tibetské medicíny

Akademie tradiční tibetské medicíny

Jste zde: Domů   Kurzy   Tradiční tibetská medicína

Tradiční tibetská medicína

V odpovědi na rostoucí zájem o tibetskou medicínu,  ATTM pořádá přednášky a víkendové kurzy zaměřené na základy tibetské medicíny. Jsou určeny pro všechny, kdo se chtějí naučit využívat moudrost tohoto starobylého systému pro léčení sebe a svých blízkých.

Pro ty, kdo to se studiem tibetské medicíny myslí vážně, oddělení TTM nabízí několika-etapový program v podobě 4ročního kurzu tradiční tibetské medicíny, který je zakončen praktickou stáží v nemocnici v Tibetu.

 

Studium tradiční tibetské medicíny

4leté studium tradiční tibetské medicíny je rozděleno do 7denních modulů probíhajících 3x ročně. V období mezi moduly provádějí studenti doma praktická cvičení, která mají za cíl upevnění získaných znalostí a dovedností. Během čtvrtého roku studia se uskuteční klinická praxe v tibetské nemocnici v Amdo, Tibetu.

Podrobný program studia zde

 

Kurz klinické praxe v Tibetu

Pro zkušené studenty kunye a tibetské medicíny jsou organizovány kurzy klinické praxe. Jedná se o jedinečnou příležitost setkat se s TTM v zemi odkud pochází, studovat pod dohledem vysoce kvalifikovaných tibetských lékařů a získat další zkušenosti. Kurzy zahrnují jak klinickou praxi tak teoretické přednášky.

Kurzy se konají v nemocnici tradiční tibetské medicíny v Čching-chaj, Xining. Přednášky jsou vedeny Dr. Nidou Chenagtsangem a učiteli i lékaři z nemocnice Čching-chaj. Kurzy se konají každoročně v srpnu.


© 2024 Akademie tradiční tibetské medicíny
X